Derīgi

2011.03.23

Bezmaksas mājas lapas izveide 3K (kam, kā un kur)? Bezmaksas forums un tā iespējas

Kategorijās: Mājas lapa, Mājas lapu izstrāde

Ja esat nolēmis uzsākt savu biznesu globālajā tīmeklī, rakstīt savu blogu jeb emuāru vai veidot personīgo mājas lapu, bet neesat īsti pārliecināts vai esat gatavs tam ziedot naudu, tad iespējams Jūs apsverat bezmaksas mājas lapu un tās piedāvātās iespējas. Bezmaksas mājas lapa Jums palīdzētu labāk saprast ne tikai mājas lapas darbības principus un tās administrēšanu, bet arī to, vai tā Jums vispār ir nepieciešama, kādas papildus funkcijas ir vajadzīgas, cik daudz laika ir nepieciešams mājas lapas apkalpošanai u.c.

Viena no lielākajām bezmaksas mājas lapu priekšrocībām ir to izstrādes ātrums un vienkāršība. No lietotāja parasti tiek prasīta vien vēlamā mājas lapas domēna vārds, e-pasta adrese, lietotāja vārds un parole. Pēc tam uz norādīto e-pasta adresi tiek izsūtīta pieeja mājas lapas administrēšanai un atliek vien izveidot mājas lapas struktūru un aizpildīt to ar saturu. Šajā procesā no lietotāja netiek prasītas iemaņas ne programmēšanā, ne dizaina izstrādē, kas to padara par vilinošu piedāvājumu ikvienam, kam vien ir vēlēšanās un nedaudz laika.

Lai arī bezmaksas mājas lapa liekas ļoti vilinošs piedāvājums, tomēr, kā it visam uz mūsu planētas, katrai lietai ir divas puses. Aiz bezmaksas pakalpojuma atrodas projektu vadītāji, dizaineri, programmētāji un testētāji, kuri tam ir veltījuši savu laiku, darbu un sviedrus. Līdz ar to šāds pakalpojums parasti tiek izstrādāts iekļaujot tajā tikai pašu nepieciešamāko vienkāršas mājas lapas funkcionēšanai un, ja lietotājam rodas nepieciešamība pēc papildinājumiem (piemēram, iespējas izveidot apakšlapas, administrēt lietotājus, palielināt mājas lapas ietilpību), tad tas tiek piedāvāts par maksu. Bezmaksas mājas lapu piedāvātāji reizēm pelna arī ar sponsoru reklāmām, kuras tiek izvietotas lietotāja izveidotajā mājas lapā. Papildus ir jāņem vērā, ka šādu bezmaksas pakalpojumu sniedzēju dzīves ilgums var būt ļoti labils – var gadīties, ka pienāk brīdis, kad tas vienkārši tiek likvidēts un līdz ar to arī visa Jūsu bezmaksas mājas lapa un informācija līdz ar to, vai arī pakalpojuma sniedzējs var paziņot, ka bezmaksas mājas lapas pakalpojums vairs netiek nodrošināts un tas kļūst par maksas pakalpojumu.

Bezmaksas mājas lapas priekšrocības

 • Mājas lapas izstrāde un uzturēšana ir bez maksas
 • Izstrādes ātrums un vienkāršība, bezmaksas mājas lapu iespējams izveidot pāris minūšu laikā ar dažu klikšķu palīdzību
 • Nav nepieciešamas nekādas priekšzināšanas mājas lapu izstrādē
 • Labākie bezmaksas mājas lapu piedāvātāji nodrošina iespēju izvēlēties mājas lapas grafisko dizainu no vairākiem simtiem jau iepriekš izveidotu sagatavju
 • Nav jāraizējas par mājas lapas hostingu jeb izvietošanu, jo tas tiek piedāvāts komplektā (arī bez maksas)

Bezmaksas mājas lapas trūkumi

 • Ierobežotas funkcionālās iespējas
 • Ierobežotas iespējas pielāgot mājas lapas vizuālo izskatu un izkārtojumu
 • Mājas lapas web dizains, kādu iespējams izmanto vēl kādi 10 000 citu lietotāju
 • Bezmaksas mājas lapu piedāvātājiem nerūp SEO un tas, cik viegli Jūsu mājas lapu varēs atrast meklētājprogrammās, piemēram, Google, Yahoo, Ask utt., tas nozīmē, ka apmeklētāju plūsma no meklētājprogrammām nebūs vai būs ļoti niecīga (šis ir būtisks trūkums, ja vēlaties, lai Jūsu informāciju atrastu bez reklāmu starpniecības)
 • Netiek piedāvāts pirmā līmeņa domēna vārda, tas nozīme, ka jūsu mājas lapas nosaukums būs garš, sarežģīts, atmiņā nepaliekošs un meklētājprogrammas bieži vien ignorē šādus domēnus. Tas tiks pievienots bezmaksas pakalpojuma piedāvātāja mājas lapas nosaukumam, piemēram, http://jusu-nosaukums.bezmaksas-lapa.com vai http://www.bezmaksas-lapa.com/jusu-nosaukums/
 • Nebūs pieejamas e-pasta adreses ar Jūsu izvēlēto domēna vārdu, piemēram (info@mansdomens.lv)
 • Ierobežota vai nekāda informācija par mājas lapas apmeklētāju statistikas datiem
 • Ierobežots vai nekāds atbalsts darbā ar mājas lapu, kā arī tās uzturēšanai
 • Lēna mājas lapa, jo uz viena servera parasti tiek izvietotas stipri vairāk mājas lapas, nekā serveris ir spējīgs kvalitatīvi apkalpot
 • Iespējamas autoru un sponsoru reklāmas
 • Ierobežots un neliels vietas apjoms mājas lapas izvietošanai
 • Pakalpojums var nebūt bezmaksas mūžīgi, kā arī bez jebkādiem brīdinājuma var tikt likvidēts
 • W3C standartiem neatbilstošs kods, mājas lapas darbība un vizuālais izskats dažādās pārlūkprogrammās var būt nepilnīgs vai kļūdains

Ja pēc iepazīšanās ar bezmaksas mājas lapas priekšrocībām un trūkumiem, esat sapratuši, ka Jūs tas apmierina, turpinājumā esmu apkopojis vairākus no manis atrastajiem labākajiem internetā pieejamajiem bezmaksas mājas lapu izstrādes rīkiem (sakārtoti to atrašanas secībā):

1. Yola.com

Yola piedāvā vienkāršu mājas lapas izveidi, bezmaksas hostingu, kā arī vairāk kā 100 dažādas mājas lapas sagataves.

2. Weebly.com

Bezmaksas mājas lapa - Weebly.com

Piedāvā vairāk kā 70 bezmaksas mājas lapu sagataves, nekādu reklāmu, kā arī iespēju rakstīt savu blogu.

3. Wix.com

Ja vēlaties bezmaksas Flash mājas lapu, tad šis ir viens no variantiem.

4. Webnode.com

Bezmaksas mājas lapa - Webnode.com

5. Sites.google.com

Pietiekoši spēcīgs bezmaksas rīks uzņēmuma intraneta mājas lapas izstrādei, kā arī pietiekoši vienkāršs risinājums ģimenes mājas lapu izveidei

6. Moonfruit.com

Bezmaksas mājas lapa - Moonfruit.com

7. Jimdo.com

Bezmaksas mājas lapa - Jimdo.com

Tiek piedāvāts vienkāršā un patīkamā lietotāju saskarnē reģistrēt bezmaksas savu mājas lapu, izveidot neierobežotu sadaļu daudzumu, pievienot attēlus, video materiālus un tekstus dažu sekunžu laikā

8. Dotemplate.com

9. Edicy.com

Bezmaksas mājas lapa - Edicy.com

10. Webs.com

Bezmaksas mājas lapa - Webs.com

11. Letseat.at

Bezmaksas mājas lapu izstrāde, kura tendēta uz restorāniem, bāriem, kafejnīcām un citām publiskām ēdināšanas iestādēm

12. Business.blinkweb.com

13. Freeweb.me

Bezmaksas mājas lapa - Freeweb.me

14. 350.com

15. Webstarts.com

16. Tripod.lycos.com

Bezmaksas forums

Iespējams, ka Jums nav nepieciešama visa funkcionalitāte, kuru piedāvā bezmaksas mājas lapa, vienkārši nepieciešama tiešsaistes vietne, kurā būtu iespējams iegūt atbildes un uzdot jaunus jautājumus, tādā veidā apmainoties ar zināšanām un pieredzi. Tad Jums ir nepieciešams bezmaksas forums.

Bezmaksas forums ir labs veids, kā vienuviet apkopot dažāda veida informāciju, jautājumus, kā arī atbildes uz tiem, lai nebūtu uz vienu un to pašu jautājumu jāatbild simtiem reižu. Viss, kas nepieciešams ir šāda foruma meklēšanas laukā ievadīt sev interesējošo jautājumu vai atslēgas vārdus un iepazīties ar uzrādītajiem rezultātiem, ja tādu nav – izveidot jaunu tēmu ar sev interesējošo jautājumu un sagaidīt, kad kāds cits, kurš ir iepriekš saskāries ar līdzīgu problēmu vai zina atbildi, Jums palīdzēs.

Dažas no man zināmajām vietnēm, kuras nodrošina iespēju izveidot bezmaksas forumu:

1.Yuku.com

Bezmaksas forums - Yuku.com

2. Proboards.com

3. Forumotion.com

Bezmaksas forums - Forumotion.com

4.Invisionfree.com

5. Freeforums.org

6. Forums-free.com

7. Forumer.com

Bezmaksas mājas lapa ir piemērota cilvēkiem, kuri vēlas izveidot personīgo vai ģimenes mājas lapu, kā arī bezpeļņas organizācijām ar ierobežotiem finanšu līdzekļiem. Šāda bezmaksas mājas lapa ir labs veids kā pašam uzsākt mājas lapu veidošanu un iepazīties ar to principiem, taču nopietnam biznesam šādas bezmaksas mājas lapas nav ieteicamas, jo tās būs bezspēcīgas cīņā ar Jūsu konkurentu mājas lapām, nodrošina zemu drošību, nenorāda uz profesionālismu, stabilitāti un uzņēmuma nopietnību.

Zemāk esat laipni aicināti cienāties ar komentāru formu, lai padalītos ar savu pieredzi, domām, idejām par un ap tēmu bezmaksas mājas lapu veidošana, lietošana utt.

Citi raksti

Tavs viedoklis

Viedokļi

 1. Onzule

  Kruta. Es pameginasu. Sen jau gribejas uztaisit savu majaslapu. Sodien,ja sanaks,apnemos uztaisit savu majaslapu.

 2. Pauls

  Noteikti ir vērts apsvērt domu veidot mājaslapu ar Berta.me. Lieliska vietne, lai izveidotu atšķirīgu lapu, kas izskatās tieši tā, kā vēlies. Man ļoti patīk!
  1. Ātrs un ērts veids
  2. 100% dizaina brīvība – izveido, ko vien vēlies!
  3. Ražots Latvijā ;)
  Te var apskatīt jau izveidotu lapu paraugus:
  www. berta.me/happy-websites

 3. GLVD Music

  Kur mozello.lv ar kuru vieglāk un labāks rezūltāts – strādāt?

 

Jaunākie darbi