Blogs

2010.08.26

Kā SEO draudzīgā un drošā veidā pārvietot mājas lapu uz jaunu domēnu

Viss dzīvē iet uz priekšu, attīstās un mainās. Arī mājas lapas noveco un tās ir nepieciešams uzlabot, pārstrādāt un pilnveidot. Šādā situācijā kādreiz nonāk ikviens mājas lapas īpašnieks un parasti tas notiek reizi 2-3 gados.

Kad šis brīdis ir pienācis, ir vairākas iespējas:

  • Viena no tām ir nedarīt neko, atstāt visu kā bijis līdz šim un cerēt, ka kādreiz tā pati no sevis uzlabosies
  • Cita iespēja (noteikti labāka par pirmo) ir mājas lapas izveide pilnīgi no jauna. Šo iespēju izvēlas tie, kuriem ir mainījušies uzskati un nepieciešamības par 180 grādiem.
  • Uzlabot mājas lapu vizuāli, atstājot veco informāciju, mājas lapas struktūru un funkcionalitāti. Šo iespēju izvēlas tad, ja mājas lapas informācija un funkcionalitāte ir apmierinoša, un ir nepieciešami tikai vizuāli uzlabojumi, izkārtojuma izmaiņas.
  • Neaiztikt mājas lapas vizuālo daļu un veikt izmaiņas funkcionālajā pusē. Šādu iespēju izvēlas, ja lapas atbildes laiks, funkciju izpilde, ielāde ir lēna, iespējams neprecīza utt.
  • Piektā iespēja varētu būt visizplatītākā, t.i. izmaiņu veikšana kā vizuālajā, tā arī funkcionālajā pusē, taču paturot iepriekšējās mājas lapas pamatstruktūru un galvenās vadlīnijas.

Nerakstīšu sīkāk par to, kurš no mājas lapu pārstrādes, uzlabošanas un pilnveidošanas veidiem ir labākais. Rakstīšu par to, kā nodrošināt vecās mājas lapas, kura droši vien ir startēta pirms vairākiem gadiem, meklētājprogrammu (Google, Yahoo, Bing utt.) piešķirtā SEO reitinga, kā arī lietotāju plūsmas no meklētājprogrammām saglabāšanu.

Veicot mājas lapas pārstrādi, nereti tiek mainīts arī domēna vārds, lapas struktūra un lapu nosaukumi, kas maina to interneta adrešu nosaukumus (piemēram, no www.domenavards.lv/lv/kontakti uz www.domenavards.lv/kontakti ). Taču meklētājprogrammu indeksos, veco mājas lapu adrešu nosaukumi nemainās līdzi jaunizveidotās mājas lapas adrešu nosaukumiem un neviens nevēlas to, ka lietotāji, kas nāk uz lapu caur meklēšanas rezultātiem, atver tukšu lapu vai saņem paziņojumu par to, ka konkrētā vietne nav atrodama.

Šādā gadījumā ir jāveic pāradresācija (redirect). Pāradresāciju var salīdzināt ar pasta vēstules sūtījumu – ja uz mājas adresi tiek atsūtīta vēstule, taču adresāts vairs konkrētajā vietā nedzīvo, tad saņēmējs šo vēstuli pārsūta tālāk īstajam adresātam. Šādā pat veidā tiek veikta arī mājas lapas adrešu pāradresācija un labākais veids, kā to darīt, ir izmantot pāradresāciju 301.

Ir vairākas metodes, ar kuru palīdzību var izpildīt pāradresāciju 301, šajā rakstā parādīšu kā to izpildīt ar htaccess palīdzību.

Mājas lapas pāradresācija, lietojot htaccess

Šī metode ir laba ar to, ka nav nepieciešams katrā lapā individuāli rakstīt pāradresācijas kodu. Atliek atvērt .htaccess datni un tajā ievadīt sekojošo kodu:

Redirect 301 /veca/veca.html http://www.domenavards.com/jauna.html
  • Redirect 301 (tiek norādīts pāradresācijas veids)
  • /veca/veca.html (vecā lapas atrašanās vieta)
  • http://www.domenavards.com/jauna.html (jaunā lapas adrese)

Vecās lapas adresei priekšā nav jāraksta www, to raksta bez saknes domēna, piemēram, ja pilnā adrese ir www.domenavards.lv/veca/veca.html, tad sakni www.domenavards.lv neraksta.

Ja nepieciešams pāradresēt vairākas lapas, tad tas izskatītos šādi:

Redirect 301 /veca/veca1.html http://www.domenavards.com/jauna1.html
Redirect 301 /veca/veca2.html http://www.domenavards.com/jauna2.html
Redirect 301 /veca/veca3.html http://www.domenavards.com/jauna3.html

Pāradresāciju iespējams izpildīt kā uz jaunu domēnu (ja mājas lapai ir jauns domēna vārds), tā arī zem tā paša domēna esošu lapu.

Pāradresācija 301 un meklētājprogrammas

Pāradresācija 301 ir drošākais veids, kā saglabāt meklētājprogrammu reitingu. Vienkārši izsakoties šī pāradresācija tīmekļa pārlūkam pasaka „Konkrētā lapa ir pārvietota, šeit ir jaunā adrese”. Nākošajā reizē, kad meklētājprogrammas robots indeksēs mājas lapu, tas pakļausies .htaccess datnes norādījumiem un aizvietos vecās adreses ar jaunajām. Šajā pārejas periodā no vecajām lapām uz jaunajām, meklētājprogrammu rezultātos iespējami kā veco tā arī jauno lapu interneta adrešu rezultāti, taču nevajag uztraukties, pāris nedēļu laikā tam visam būtu jānostājas savās vietās.

Kategorijās: Mājas lapa, Mājas lapu izstrāde, SEO

Citi raksti

Tavs viedoklis

Jaunākie darbi