Pakalpojumi

Mājas lapa

Viens no izplatītākajiem interneta lietošanas iemesliem ir milzīgais informācijas apjoms, kas pieejams neaptveramā daudzumā. Visa šī informācija nāk no dažādiem avotiem un ir organizēta failos un mājas lapās, taču, ja šī informācija ir apkopota vienuviet – tā ir mājas lapa.

Savukārt 1989. gadā radītais globālais tīmeklis jeb World Wide Web ir informācijas telpa, kurā glabājas visi dati, kas apkopoti mājas lapās. Piekļuvi šīm lapām nodrošina interneta pieslēgums, kas ir globāls savstarpēji savienotu datoru tīkls.

Kad izveidota pirmā mājas lapa?

To izveidoja Tim Berners-Lee 1991.gadā un to iespējams aplūkot vēl šodien. Tā lapa ar tekstu, saitēm un baltu fonu, bez dizaina elementiem un citiem multimediju risinājumiem.

Kurš veido mājas lapas?

Tīmekļa lapu var izveidot ikviena fiziska vai juridiska persona, kam ir zināšanas konkrētajā jomā. Ja zināšanu nav, tad iespējams algot mājas lapu izstrādes speciālistus vai arī atrast kādu rīku internetā, kas palīdz šajā procesā.

No kā sastāv mājas lapa?

Parasti tās sastāv no teksta, attēliem un multimediju failiem (video, audio), kas ir izkāroti tā, lai lietotājam būtu viegli šo informāciju iegūt. Visa šī informācija mums ir pieejama pateicoties tādām programmēšanas valodām kā, piemēram, HTML, PHP, Javascript un MySQL.

Dizains ir ietvars, kas ir uzlikts pa virsu kodam. Ar pārlūkprogrammu attīstību arī lapu web dizains ir spēris plašu soli uz priekšu un digitālie dizaineri var izpausties daudz plašāk nekā tas bija pirms padsmit gadiem. Mājas lapu izveide vienā solī ar labi un pareizi izstrādātu HTML kodu un dizainu nodrošina intuitīvu un ērtu lietošanu.

Lai gatavais mājas lapas kods un dizains būtu pieejams publiskai apskatei un lietošanai ir nepieciešams hostinga serveris. Tas pēc būtības ir dators, kam pieslēgts internets un tādējādi tiek nodrošināta globāla piekļuve šim resursam.

Ebay mājas lapa 2017.gadā

Ebay mājas lapas piemērs (2017.gadā)

Kādi ir pamatelementi?

Līdz ar tehnoloģiju attīstību ir pieejams ļoti plašs klāsts ar dažādām tīmekļa vietnēm, taču neskatoties uz to ir daži elementi, kas ir vienojoši visām:

  • katrai ir sākumlapa
  • galvenā izvēlne, kas satur saites ar kurām iespējams pārvietoties no vienas sadaļas uz citu
  • satura daļa, kurā tiek atspoguļota informācija
  • kājenes jeb footer zona, kas satur saites, kontaktinformāciju un autortiesību atrunas

Kas ir mājas lapas sākumlapa?

Sākumlapa ir mājas lapas pamatadrese no kuras iespējams nokļūt uz visām pārējām sadaļām, piemēram, www.cnn.com ir CNN lapas sākumlapa, taču visas pārējās sadaļas, piemēram, www.cnn.com/sport ir apakšlapas.

Statiska vai dinamiska mājas lapa?

Izšķir 2 veidu tīmekļa vietnes. Statiskas – tādas, kuras visu saturu glabā tekstuālā formā uz servera un dinamiskas – tādas, kuras datus un informāciju glabā datubāzē. Statiskām lapām nav pievienota satura vadības sistēma, kas nozīmē, ka jebkādas satura izmaiņas prasīs programmētāja iesaisti un koda labošanu, savukārt dinamiskām ir satura vadības sistēma, kas ļauj ātri veikt izmaiņas saturā bez programmētāju iesaistes.

Kas ir pārlūkprogramma?

Pārlūkprogramma ir programmatūra, kuru iespējams lejupielādēt un uzstādīt uz ikviena datora, planšetes vai viedtelefona. Tā nodrošina informācijas apmaiņu starp konkrēto datoru un serveri uz kura izvietots interneta resurss.

Jaunākie darbi