Blogs

2020.01.28

Kas ir bezmaksas forums un kā to izveidot

Esam apskatījuši bezmaksas mājas lapas, interneta veikalu un blogu izveides iespējas, taču reizēm šim komplektam ir nepieciešams kas sociālāks, vairāk pašpalīdzības centram līdzīgs risinājums ar diskusiju grupām, jautājumiem un atbildēm, lietotāju reitingiem u.c. Bezmaksas forums nodrošinās šādas iespējas.

Kas ir bezmaksas forums

Forums ir lielisks veids, kā vienkopus apkopot dažāda veida informāciju, jautājumus, kā arī atbildes uz tiem, lai nebūtu uz vienu un to pašu jautājumu jāatbild vairākkārt un lietotāji paši varētu atrast risinājumus savām problēmām vai palīdzēt citiem, kas saskārušies ar līdzīgu problēmu. Forums parasti nodrošina ļoti labu meklēšanas funkcionalitāti, lai nebūtu jāuzdod un jāatbild uz vieniem un tiem pašiem jautājumiem atkārtoti. Gadījumā, ja meklēšanas rezultātos neizdodas atrast vajadzīgo, pastāv iespēja (parasti reģistrējoties) uzsākt jaunu diskusiju par sev interesējošo tēmu pēc kā atliek vien cerēt, ka kāds zinošs foruma biedrs spēs palīdzēt.

Veiksmīga foruma galvenais stūrakmens ir aktīva un motivēta lietotāju bāze, kas ne tikai palīdz tikt galā ar dažādām problēmām, bet arī ziņo foruma administrācijai par kādām nepilnībām, kļūdām, lietotājiem, kas veic kādas nevajadzīgas darbības u.c.

Kā tikt pie šādas lietotāju bāzes? Vienas receptes šeit diemžēl nebūs, katram tā būs citādāka, taču galvenais būt atvērtiem diskusijai un ieklausīties foruma lietotājos. Censties pašiem veidot saturu forumā, atbildēt pēc iespējas saprotamāk un plašāk, veidot attiecības ar uzticamākajiem lietotājiem un panākt, ka viņi kļūst par zīmola / foruma vēstnešiem un, lai cik banāli tas izklausītos, patriotiem.

Kādēļ mēs runājam par bezmaksas forumu – tādēļ, ka šodien ļoti daudz koda ir izstrādāts uz atvērtā koda risinājumiem vai lietotāju entuziasma un viņi nebaidās dalīties ar to, turklāt maksas forums no bezmaksas lielākoties atšķirsies ar to, ka pirmajā varēsi iegūt palīdzību un atbalstu no izstrādātājiem, bet otrā visdrīzākais būs jāpaļaujas uz informāciju Google vai dokumentāciju. Šādi bezmaksas forumi parasti ir bez lielas sarežģītības, tos iespējams konfigurēt atbilstoši vajadzībām un var izvietot vai nu pie foruma ražotājiem vai uz sava servera.

Zemāk esmu apkopojis pasaulē populārākos bezmaksas forumu veidošanas rīkus, kuri nodrošinās Tev iespēju bez liekām galvassāpēm, lielām investīcijām un īsā laika posmā izveidot savu forumu.

1. Vanilla forums

Vanilla forums - izveido bezmaksas forumu

Vanilla forums piedāvā bezmaksas forumus vairāk nekā dekādi. Pierādījuši sevi kā kvalitatīva un uzticama produkta ražotāji, tādēļ to lieto tādi grandi kā Nokia, Acer un populārās spēles Candy King veidotāji. Vanilla forums piedāvā bezmaksas atvērtā koda forumu, kuru ir viegli uzstādīt un lietot. Tu varēsi lejupielādēt un hostēt uz sava servera, attīstīt, konfigurēt, izmantot citu izstrādātus spraudņus (plugins) vai uzprogrammēt pats savu funkcionalitāti un dalīties ar citiem (atvērtā koda priekšrocības).

2. Tiki Wiki

Tiki ir atvērtā koda bezmaksas foruma sistēma, kas satur arī iespējas veidot Wiki palīdzības lapas, integrētu bezmaksas blogu, satur RSS ziņojumus, kalendāra un pasākumu funkcionalitāti, aptauju veidošanu u.c. Plašo iespēju dēļ tas ir lejupielādēts un izmantots vairāk nekā miljons dažādos mājas lapu projektos.

3. Proboards

Bezmaksas forums - Proboards

ProBoards ir viens no lielākajiem un plašāk zināmajiem bezmaksas foruma pakalpojuma sniedzējiem (22 miljoni reģistrētu lietotāju un vairāk nekā 3 miljoni izveidotu forumu), kas nodrošina 100% bezmaksas pakalpojumu, hostingu, dažādus dizaina šablonus, neierobežotu lietotāju, rakstu un sadaļu skaitu, SEO draudzīgu uzbūvi, meklēšanu, forumu, kas ir ērti lietojams arī mobilajās ierīcēs, ļauj pievienot dokumentus kā pielikumus un viņi nodrošina arī 24/7 bezmaksas atbalstu. Nav brīnums, ka viņi ir stabili ieņēmuši tirgus pozīciju.

4. MyBB

MyBB bezmaksas forums

Bezmaksas forums ar MyBB Tev ļaus izvēlēties no vairākām dažādām dizaina sagatavēm (šabloniem), varēsi veidot neierobežotu skaitu diskusiju, izmantot iebūvēto saziņas sistēmu starp reģistrētajiem lietotājiem un uzstādīt dažādus papildus funkcionalitātes moduļus izmantojot spraudņu bibliotēku, kura regulāri tiek papildināta. Varēsi balstīties arī uz labi sagatavotu dokumentāciju, lai ātrāk un vieglāk sakonfigurētu savu forumu.

5. Tapatalk

Izveido savu forumu ar Tapatalk

Tapatalk bez ierastajām foruma funkcijām piedāvā arī mobilo aplikāciju un palīdzību migrēšanā no esošas foruma platformas uz Tapatalk. Viena no šī bezmaksas foruma labākajām īpašībām ir izstrādātā lietotāju reputācijas sistēma, kura ne vien motivēs tavus lietotājus, palīdzēt citiem, bet arī liks viņiem atgriezties šajā vidē un ģenerēt jaunu saturu.

6. Forumotion

Forumotion bezmaksas forums

Forumotion vienā produktā iekļauj piecus dažādus bezmaksas forumus no kuriem varēsi izvēlēties to, kas vislabāk piemērots konkrētajai vajadzībai un lai uzsāktu Tev nebūs nepieciešamas tehniskas zināšanas vai programmēšanas iemaņas. Forumā varēsi ne tikai veidot diskusijas, reģistrēt lietotājus, izmantot dažādus dizaina šablonus, pielāgot foruma valodu, bet arī publicēt bezmaksas sludinājumus.

7. Yet Another Forum

Yet Another Forum

Yet Another Forum koncentrējas uz lietojamību, lietotājiem draudzīgu un saprotamu saskarni un kopienu sadarbību kopš 2003.gada. Tas tev ļaus veidot neierobežotu daudzumu rakstu, diskusiju un sadaļu savas komūnas vajadzībām. Izstrādātā kešošana nodrošinās to, ka foruma ielādes laiks būs īss un tā darbība ātra. Papildus tam te varēsi veidot arī aptaujas un saņemt e-pasta notifikācijas uz forumā publicētajiem jaunumiem un aktualitātēm.

8. Simplemachines

Simplemachines forums

Simple Machines forums ir profesionāla līmeņa bezmaksas produkts, kas izstrādāts uz atvērtā koda bāzes un Tev pāris stundās ļaus izveidot portālu neierobežotam skaitam lietotāju, kurā viņi varēs sākt dalīties un apmainīties ar informāciju. Foruma attīstītāji ir ļoti aktīvi un gadījumā, ja rodas kādi jautājumi vai sarežģījumi vienmēr cenšas palīdzēt.

Kategorijās: Mājas lapa, Mājas lapu izstrāde

Citi raksti

Tavs viedoklis

Jaunākie darbi