Blogs

2011.03.23

Izveido pats: Bezmaksas mājas lapa, interneta veikals vai blogs

Ja vēlies sākt rakstīt blogu, izveidot uzņēmuma mājas lapu vai atvērt interneta veikalu, bet vēlies saprast vai ir vērts tajā investēt līdzekļus, tad atrodies pareizajā vietā! Šajā rakstā uzzināsi kas ir bezmaksas mājas lapa, interneta veikals un blogs, kādas ir atšķirības starp maksas un bezmakas mājas lapu un kā iespējams ātri un bez lieliem laika ieguldījumiem izveidot savu bezmaksas mājas lapu, e-komercijas biznesu vai blogu.

Bezmaksas mājas lapa Tev palīdzēs labāk saprast ne tikai mājas lapu darbības principus un interneta pasauli, bet varēsi arī pārbaudīt vai iecerētos nākotnes mērķus iespējams sasniegt ar digitāliem līdzekļiem, cik daudz laika resursu tas prasa un cik sarežģīti vai viegli tas būs. Šis process Tev palīdzēs labāk saprast to kādu mājas lapu vai interneta veikalu no funkcionalitātes viedokļa Tev vajag.

Viena no lielākajām bezmaksas mājas lapu priekšrocībām ir to izstrādes ātrums un vienkāršība. No lietotāja parasti tiek prasīta vien vēlamā mājas lapas domēna vārds, e-pasta adrese, lietotāja vārds un parole. Pēc tam uz norādīto e-pasta adresi tiek izsūtīta pieeja mājas lapas administrēšanai un atliek vien izveidot mājas lapas struktūru un aizpildīt to ar saturu. Šajā procesā no lietotāja netiek prasītas iemaņas ne programmēšanā, ne dizaina izstrādē, kas to padara par vilinošu piedāvājumu ikvienam, kam vien ir vēlēšanās un nedaudz laika.

Bezmaksas mājas lapa izklausās ļoti vilinoši un rodas jautājums – kādēļ kāds vispār maksā par tām? Bezmaksas risinājumos parasti iekļauts pats nepieciešamākais mājas lapas funkcionēšanai un, ja lietotājam rodas nepieciešamība pēc papildinājumiem (piemēram, savienošanās ar citām sistēmām, krājumu uzskaite, e-pastu marketings), tad tas tiek piedāvāts par maksu.

Apskatīsim kādi tad ir bezmaksas mājas lapu trūkumi un priekšrocības salīdzinājumā ar maksas risinājumiem.

Bezmaksas mājas lapas priekšrocības

 • Mājas lapas izstrāde un uzturēšana ir bez maksas
 • Izstrādes ātrums un vienkāršība, bezmaksas mājas lapu iespējams izveidot pāris minūšu laikā ar dažu klikšķu palīdzību
 • Nav nepieciešamas nekādas priekšzināšanas mājas lapu izstrādē
 • Labākie bezmaksas mājas lapu piedāvātāji nodrošina iespēju izvēlēties mājas lapas grafisko dizainu no vairākiem simtiem jau iepriekš izveidotu šablonu
 • Nav jāraizējas par mājas lapas hostingu jeb izvietošanu, jo tas tiek piedāvāts komplektā (arī bez maksas). Te gan jāpiebilst, ka par hostingu gan labāk maksāt, jo šodien tas nav dārgi un rezultāts būs krietni kvalitatīvāks
 • Iespēja bez lielām investīcijām ātri notestēt savas biznesa idejas un iepazīties ar digitālo pasauli.
 • Bezmaksas interneta veikals ar iespēju ļoti ātru un bez nekādām grūtībām sākt produktu pārdošanu internetā

Bezmaksas mājas lapas trūkumi

 • Ierobežotas funkcionālās iespējas
 • Mājas lapa uz šablona bāzes kuru iespējams lieto vēl pāris tūkstošu uzņēmēju visā pasaulē
 • Bezmaksas mājas lapām var būt apgrūtināta SEO veidošana un attīstīšana (tas cik viegli Jūsu mājas lapu varēs atrast meklētājprogrammās, piemēram, Google, Yahoo, Ask)
 • Netiek piedāvāts pirmā līmeņa domēna vārda, tas nozīme, ka jūsu mājas lapas nosaukums būs garš, sarežģīts, atmiņā nepaliekošs un meklētājprogrammas bieži vien ignorē šādus domēnus. Tas tiks pievienots bezmaksas pakalpojuma piedāvātāja mājas lapas nosaukumam, piemēram, http://jusu-nosaukums.bezmaksas-lapa.com vai http://www.bezmaksas-lapa.com/jusu-nosaukums/
 • Nebūs pieejamas e-pasta adreses ar Jūsu izvēlēto domēna vārdu, piemēram (info@mansdomens.lv)
 • Var nebūt pieejama informācija par mājas lapas apmeklētāju statistikas datiem
 • Bezmaksas hostinga gadījumā lēna mājas lapa, jo uz viena servera parasti tiek izvietotas stipri vairāk mājas lapas, nekā serveris ir spējīgs kvalitatīvi apkalpot
 • Iespējamas autoru un sponsoru reklāmas
 • Ierobežots un neliels vietas apjoms mājas lapas izvietošanai
 • Pakalpojums var nebūt bezmaksas mūžīgi, kā arī bez jebkādiem brīdinājuma var tikt pārtraukts
 • W3C standartiem neatbilstošs kods, mājas lapas darbība un vizuālais izskats dažādās pārlūkprogrammās var būt nepilnīgs vai kļūdains
 • Ja vēlēsies lielu interneta veikalu ar daudz dažādiem produktiem, tad visdrīzākais būs jāiegādājas kāds no maskas tarifiem.

Ceru, ka priekšrocības un trūkumi nav atturējuši Tevi lasīt tālāk, jo zemāk esmu apkopojis vairākas lieliskas mājas lapas, kuras piedāvā ne vien mūsdienām atbilstošus bezmaksas mājas lapu risinājumus, bet arī skaistu adaptīvo dizainu, kas automātiski pielāgosies dažādām ierīcēm (telefons, planšetdators), ērtu mājas lapu satura ievadi un citas priekšrocības.

1. WordPress

Bezmaksas mājas lapu izstrāde ar WordPress

WordPress ir šobrīd pasaulē visplašāk izmantotā bezmaksas mājas lapu izstrādes platforma un nav grūti saprast kādēļ. Šis ir atvērtā koda risinājums (open source), kurā strādā miljoniem izstrādātāju un ikdienas veido jaunus maksas un bezmaksas dizaina šablonus (themes), papildinājumus (plugins). Jau šobrīd ir pieejami vairāk nekā 55 000 bezmaksas spraudņu, kuri nodrošina visdažādāko funkcionalitāti, sākot no viesnīcas rezervācijām, beidzot ar dažādiem interneta veikalu papildinājumiem. Uzstādīšana un sagatavošana ir ļoti vienkārša – internetā pieejamas daudz izglītojošas literatūras un video materiālu, kas uzsākšanu padarīs par pastaigu parkā (:

2. Webnode

Mājas lapu izstrāde izmantojot Webnode

Ar Webnode iespējams izveidot savu bezmaksas mājas lapu vien pāris stundās un Tev nevajadzēs ne dizaineri, ne arī programmētāju, jo visu iespējams izdarīt ar vizuālu un ērti lietojamu saskarni.

3. Strikingly

Strikingly bezmaksas mājas lapa dažās minūtēs

Strikingly ir mājas lapu izstrādes rīks – konstruktors, kas piedāvā veidot neierobežotu skaitu mājas lapu bez maksas. Strikingly nodrošina savu subdomēnu bez maksas vai arī varēsi pieslēgt savu pirmā līmeņa domēna vārdu (pirmais gads bez maksas). Tiek piedāvāts izveidot arī savu interneta veikalu, taču ar ierobežojumu, ka tajā nebūs vairāk par 5 produktiem. Ja šis risinājums iepatīkas, tad tā sniegtās iespējas ir viegli paplašināt iegādājoties kādu no maksas plāniem.

4. Constant Contact

Constan Contact - Interneta veikals ar mākslīgā intelekta palīdzību

Constant Contact galvenā priekšrocība un atšķirība no iepriekš minētajiem ir viņu izstrādātais mākslīgā intelekta risinājums, kurš no Tavām atbildēm un vajadzībām sagatavos individuāli izveidotu bezmaksas mājas lapu. Viņi piedāvā neierobežotu servera diska vietu, SSL sertifikātu, 24h atbalstu un daudz citu iespēju bezmaksas komplektācijā. Varēsi arī izveidot bezmaksas interneta veikalu un sākt savu produktu pārdošanu, taču te būs ierobežojums uz maksimālo produktu skaitu, ko iespējams attēlot.

5. Site123

Site123 bezmaksas mājas lapas konstruktors

Site123 ļaus Tev izmantot viņu izstrādāto un ērto mājas lapas konstruktoru ar kura palīdzību iespējams izvietot nepieciešamos satura blokus, attēlus u.c. informāciju savā mājas lapā. Šo droši vien var nemaz nepieminēt un atsevišķi neizcelt, jo ikviena šajā sarakstā esošā platforma piedāvā to piedāvā, bet arī Site123 Tevis sagatavotā lapa būs ar adaptīvo dizainu un automātiski pielāgosies dažādu iekārtu ekrānu izmēriem. Viņi ir parūpējušies par to lai tiktu ievērotas arī visas SEO prasības un lapa būtu ērti atrodama internetā. Tev būs papildus jāpiemaksā, ja vēlēsies savu domēna vārdu vai arī interneta veikala iespējas.

6. Webstarts

Webstarts mājas lapu izveide

Webstarts piedāvā veidot bezmaksas mājas lapu, blogu vai interneta veikalu balstoties uz sagatavotiem dizaina šabloniem. Tas Tev ļaus daudz ātrāk tikt pie gala rezultāta kā arī varēsi izmantot viņu sniegto atbalsta pakalpojumu mājas lapas uzstādīšanā un sagatavošanā.

7. Voog

Voog bezmaksas interneta veikals

Voog ir, tepat kaimiņos, Igaunijā radīts jaunuzņēmums, kas piedāvā veidot ne vien mājas lapas, bet arī interneta veikalus, lai Tu varētu viegli, lēti un ātri sākt savu uzņēmējdarbību. Kaimiņi ir parūpējušies par to, lai mājas lapa būtu latviešu valodā, atbilstu meklētājprogrammu prasībām un būtu SEO draudzīgas. Un līdzīgi kā citiem – tiek piedāvāti dažādi dizaina šabloni, lai bez liekām raizēm izvēlētos sev piemērotāko dizaina izskatu.

8. Jimdo

Jimdo mājas lapu izstrāde

Jimdo piedāvā vienkāršu un saprotamu lietotāju saskarni, lai Tu varētu ātri un viegli izveidot bezmaksas mājas lapu vai interneta veikalu. Jimdo piedāvā bez profesionālu dizaineru iesaistes izveidot skaistu produktu katalogu un uzsākt savu e-komercijas biznesu. Bez visa tā varēsi arī izmantot Jimdo logo veidošanas konstruktoru, kas Tev palīdzēs izstrādāt vai uzlabot savu esošo uzņēmuma logotipu. Šeit vienuviet apkopotas teju visas ar mājas lapu saistītās un nepieciešamās funkcijas veiksmīgas uzņēmējdarbības sākšanai.

9. Letseat

Letseat restorāniem un ēdināšanas iestādēm

Ēdināšanas iestādēm, restorāniem un bāriem ir sava biznesa specifika un tas noteikti ir iemesls ko LetsEat veidotāji ir pamanījuši, tādēļ šis bezmaksas mājas lapu konstruktors ir balstīts un pielāgots tieši biznesa nišai. LetsEat autori lieliski apzinās savu mērķauditoriju un saprot to, ka restorāna īpašniekiem nav laika un speciālu iemaņu mājas lapu pasaulē, tādēļ tas nāk komplektā un iekļauj tādas pamatfunkcijas kā iespēju veidot ēdienkarti, drukāt kuponu kodus, veidot pasākumus, iekļaut attēlu galeriju, pievienot Google karti un citas sadaļas. Viss ir ļoti vienkārši un tajā pat laikā funkcionāli.

10. Moonfruit

Moonfruit - ātrākais veids kā izveidot bezmaksas mājas lapu

Moonfruit piedāvā izmantot savu mājas lapas izstrādes platformu, kas satur adaptīva dizaina redaktoru, vairākus dizaina šablonus, kuri ietaupīs mājas lapas sagatavošanas un pielāgošanas laiku, integrāciju ar Google fontiem, dažādu satura bloku ienākšanas animācijas, attēlu galeriju moduli ar iespēju katru attēlu individuāli apstrādāt pirms ievietošanas un daudz, daudz citu lielisku un noderīgu fīču. Vienīgais āķis – bezmaksas mājas lapa būs pieejama pirmās 14 dienas un pēc tam būs jāiegādājas kāds no maksas plāniem.

11. Yola

Bezmaksas lapa ar Yola

Yola savā bezmaksas versijā piedāvā izveidot līdz divām mājas lapām, kur katrai varēs būt līdz 3 sadaļām kuras tiks izvietotas uz viņu subdomēna. Tās būs sagatavotas un SEO draudzīgas meklētājprogrammām. Mājas lapu varēsi izveidot 6 dažādās valodās un izvēlēties starp vairākiem dizaina šabloniem, lai Tev nebūtu jāalgo web dizaineris un programmētājs. Tajā brīdī, kad Tavs bizness sāks uzņemt apgriezienus – varēsi pāriet uz kādu no Yola maksas plāniem, lai palielinātu pieejamo funkciju un pakalpojumu klāstu.

12. Google sites

Google sites lapas

Google ir viens no pasaulē zināmākajiem zīmoliem, kas savu kāpienu veiksmes Everestā ir sācis ar interneta meklētāju. Šobrīd Google piedāvā milzīgu klāstu produktu un pakalpojumu un kā viens no tiem ir iespēja veidot bezmaksas mājas lapas lietotājiem draudzīgā un saprotamā manierē. Ļoti ērti aplūkot kā izveidotā mājas lapa izskatīsies uz planšetdatora un telefona. Viegli veidot dažādus izkārtojumus no iepriekš sagatavotiem blokiem. Google necenšas piedāvāt lielu daudzumus dizaina šablonu no kā izvēlēties, taču ir iespējas visiem šabloniem mainīt krāsas, fona attēlus un fontus. Kopumā ļoti pieņemams bezmaksas mājas lapas izstrādes variants.

13. Webs

Webs tika aizsākts 2001.gadā ar 3 brāļu ideju par to, ka mājas lapu izstrādi nepieciešams padarīt vienkāršāku, vieglāku un lētāku. Kopš tā tālā laika Webs ir krietni audzis, attīstījis un pilnveidojis savu mājas lapu veidošanas konstruktoru, lai ietaupītu galvassāpes uz jauna projekta izstrādi. Līdzīgi kā pārējie produkti šajā sarakstā, arī šis piedāvā ērtu mājas lapas veidošanu izmantojot speciāli šim nolūkam veidotu sistēmu, iespēju izvēlēties no vairākiem dizaina šabloniem u.c.

14. Imcreator

Imcreator mājas lapu izstrāde

Ja esi students vai bezpeļņas organizācija, tad bezmaksas mājas lapa ar šī rīka palīdzību būs tieši tas, kas Tev nepieciešams. Imcreator piedāvā bezmaksas hostingu, pieslēgt savu pirmā līmeņa domēnu, piekļuvi neskaitāmiem dizaina šabloniem, bezmaksas interneta veikalu un nekādu reklāmu mājas lapas saturā. Ja kādā brīdī sapratīsi, ka vēlies savu projektu pārvērst pelnošā biznesā – to varēsi viegli izdarīt iegādājoties kādu no maksas tarifiem.

15. Weebly

Weebly - profesionāla bezmaksas mājas lapa

Weebly ir profesionāls mājas lapu izstrādes rīks, kas piedāvā arī bezmaksas versiju. Lai arī bezmaksas versija satur tikai pašu būtiskāko un nepieciešamāko informāciju mājas lapas izstrādei, maksas versija paver ļoti plašas iespējas, ieskaitot plašu un detalizētu dokumentāciju, pamācības materiālus, profesionālus dizaina šablonus, kas organizēti dažādās kategorijās (uzņēmējdarbība, e-komercija, blogs, portfolio u.c.), SEO draudzīga un sagatavota vide, profesionāls mājas lapas konstruktors u.c.

16. Mozello

Latvijā radīts mājas lapu konstruktors - Mozello

Reizēm pēc kaut kā forša un laba nemaz nav jāšķērso trejdeviņi okeāni un kalni – Mozello ir nelielā Latvijas programmatūras izstrādes uzņēmumā dzimusi un realizēta ideja par mājas lapu izstrādi bez programmētāju un dizaineru iesaistes. Ļoti patīk viņu piedāvātais askētiskais dizains, minimālisms un vienkāršība ar kura palīdzību bezmaksas interneta veikals nav nemaz tik tālu. Bezmaksas versijā varēsi attēlot līdz 5 dažādus produktus, izmantot Mozello piedāvāto hostingu un bezmaksas subdomēnu. Mozello piedāvā visu nepieciešamo, lai Tu varētu izveidot unikālu, skaistu un modernu mājas lapu, kas Tev palīdzēs radīt lielisku iespaidu un sasniegt savus biznesa mērķus.

17. Wix

Wix mājas lapu izveide

Wix mājas lapu izstrādes lauciņā darbojas kopš tiem senajiem laikiem, kad Flash vēl bija ārkārtīgi populārs un mūsdienīgs mājas lapu izstrādes rīks, kas piedāvāja dažādas iespaidīgas animācijas un lika datora procesoram izkust (vai vismaz dzesēšanas ventilatoram krietni pasvīst). Šobrīd Wix pateicoties ārkārtīgi lielām marketinga investīcijām ir pasaulē viens no zināmākajiem mājas lapu izstrādes konstruktoriem ar ļoti plašām iespējām. Viņu piedāvātie un sagatavotie dizaina šabloni ir tiešām iespaidīgi, jo vairākos tiek izmantoti dažādi dinamiski elementi, fona video, ienākšanas animācijas u.c. Tiem, kam tas nepieciešams, Wix piedāvā iespējas pašam izveidot savu logo.

Es noteikti iesaku ikvienam, kas tikai uzsāk savu uzņēmējdarbību un vēlas “apčamdīt ūdens temperatūru” sākt ar bezmaksas mājas lapas izstrādi un pēc kāda laika, kad būs labāks priekšstats kā arī uzņēmums sāks nest augļus, investēt profesionālas mājas lapas izstrādē vai iegādāties kādu no maksas plāniem.

Droši dalies ar savu pieredzi un komentāriem zemāk.

Kategorijās: Mājas lapa, Mājas lapu izstrāde

Citi raksti

Tavs viedoklis

Viedokļi

 1. Onzule

  Kruta. Es pameginasu. Sen jau gribejas uztaisit savu majaslapu. Sodien,ja sanaks,apnemos uztaisit savu majaslapu.

 2. Pauls

  Noteikti ir vērts apsvērt domu veidot mājaslapu ar Berta.me. Lieliska vietne, lai izveidotu atšķirīgu lapu, kas izskatās tieši tā, kā vēlies. Man ļoti patīk!
  1. Ātrs un ērts veids
  2. 100% dizaina brīvība – izveido, ko vien vēlies!
  3. Ražots Latvijā ;)
  Te var apskatīt jau izveidotu lapu paraugus:
  www. berta.me/happy-websites

 3. GLVD Music

  Kur mozello.lv ar kuru vieglāk un labāks rezūltāts – strādāt?

 4. Toms

  Nē nu šitais ir reali pa fenšui

Jaunākie darbi