Blogs

2010.11.23

Domēna vārda izvēle – 9 ieteikumi

Domēna vārda izvēle un iegāde pirms aptuveni 10 – 15 gadiem bija ļoti vienkārša – tika nosapņots mājas lapas nosaukums, pasūtīta mājas lapas izveide un nopirkts domēna vārds atbilstoši izstrādātās vietnes vai uzņēmuma nosaukumam. Nekādu problēmu, aizķeršanās un iedziļināšanās, svarīgi bija, lai domēna vārds būtu vienkāršs, īss un atmiņā paliekošs. Par to, ka domēna vārds varētu palīdzēt meklētājprogrammu reitingos, kā labs SEO instruments, neviens īsti neuztraucās un tolaik, iespējams, tas nebija tik aktuāli, kā tas ir šodien, jo konkurence par katru globālā tīmekļa lietotāju ir palielinājusies simtkārtīgi.

Domēna vārds ir liela daļa no SEO panākumu atslēgas, tādēļ esmu izveidojis nelielu sarakstiņu ar ieteikumiem domēna vārda izvēlē:

1. Labs veids, kā uzsākt domēna vārda iegādes procesu

ir pielietojot „prāta vētras” metodi, jeb angliski Brainstorming. Tas ir princips, kad kopā sanāk visas iesaistītās personas un katram ir brīva iespēja (pat ļoti vēlams) izteikt savas idejas – neviena nav nepareiza vai muļķīga, neviena netiek apsmieta (vismaz jācenšas), visas idejas tiek uzskatītas par labām, ikviena tiek pierakstīta (piemēram, uz tāfeles). Noslēgumā tiek atlasītas 3-5 labākās idejas un katra izvērtēta individuāli.

2. Izvēlieties domēna vārdu, kurš ir vienkāršs, atmiņā paliekošs un pietiekoši īss

lai domēna vārda ievade lietotājam nesagādātu galvassāpes un rezultātā tas nenovestu pie tā, ka viņš labāk izvēlas neapmeklēt konkrēto mājas lapu.

3. Ja piedāvāto produktu un pakalpojumu mērķa tirgus ir tepat Latvijas teritorijā

tad jāiegādājas domēna vārds latviešu valodā (protams, bez garumzīmēm) un zem .lv domēna, jo vietējiem lietotājiem (ja vairākām mājas lapām ir vienāds reitings) pirmkārt tiks parādīti .lv rezultāti un tikai tad pārējie.

4. Parūpējieties, lai domēna vārda izvēle būtu atbilstoša uzņēmējdarbības virzienam

vēlams tādu, kurš saturētu bieži meklētu atslēgas vārdu. Piemēram, ja uzņēmums nodarbojas ar tūrismu un ceļojumu organizēšanu, labs domēna vārds varētu būt celotajs.lv, turisms.lv vai celotajiem.lv. Omīte Google noteikti būs Jums pateicīga par to ;)

5. Ja vēlaties, lai domēna vārds būtu Jūsu uzņēmuma nosaukums

piemēram, ab.lv, tad iegādāties vēl vienu domēna vārdu, kurš būtu domāts tieši SEO mērķiem, piemēram, buvmateriali.lv un, lai abi ved uz vienu un to pašu mājas lapu. Tādā veidā saviem klientiem, sadarbības partneriem varēsiet komunicēt īso domēna vārdu, bet otrs domēna vārds strādās ar mērķi panāktu labus rezultātus SEO frontē.

6. Ja ļoti kārotais domēna vārds ir aizņemts

mēģiniet sazināties ar tā īpašnieku lietojot WHOIS servisu, iespējams, ka varēsiet vienoties ar tā īpašnieku par domēna pārpirkšanu. Ja tas neizdodas, pārbaudiet izvēlētā domēna vārda pieejamību zem .com, .eu, .net vai kāda no citiem domēniem.

7. Iegādājieties domēna vārdu Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūtā

nevis no starpniek-uzņēmumiem – tādā veidā Jūs ietaupīsiet savas finanses.

8. Ja Jums liekas, ka domēna vārda izvēle ir noslēgta un īstais atrasts

nevilcinieties un iegādājieties to, pirms kāds cits to ir paguvis izdarīt – tas notiek ļoti ātri.

9. Regulāri pārbaudiet un meklējiet domēna vārdus

kuri ir atbrīvojušies. Bieži vien labi domēna vārdi atbrīvojas tikai tādēļ, ka tā iepriekšējam īpašniekam ir aizmirsies veikt tā apmaksu vai pietrūkst līdzekļu.

Kategorijās: Mājas lapa, Mājas lapu izstrāde, SEO

Citi raksti

Tavs viedoklis

Jaunākie darbi