Blogs

2013.12.22

Mājas lapas, kurās atrodami apsveikuma pantiņi, dzejoļi, atziņas, domu graudi un citāti

Īpašus un svarīgus dzīves brīžus brīžus nereti vēlamies atzīmēt ar cildeniem, skaistiem, dziļiem, jaukiem vai jautriem vārdiem. Ne visiem ir dota dzejnieka, retorikas vai tērauda atmiņas dāvana, tādēļ, lai izteiktu to, ko jūti vai domā, noder skaisti apsveikuma pantiņi, dzejoļi, atziņas vai citāti, kurus izteikuši viedi cilvēki.

Latvijā un pasaulē pieejamas ļoti daudz mājas lapas, kurās atrodami skaisti apsveikumi, pantiņi, dzejoļi, atziņas un citāti, kuri var palīdzēt mums padarīt mirkli kaut nedaudz, taču īpašāku. Tāpat, piemēram, atziņas un citāti – tas ir formāts, kurš ir pateicīgs Twitter lietotājiem, jo to garums bieži vien ir mazāks par 140 simboliem, tādēļ mūsdienās arī sociālais tīkls ir attīstījies šajā virzienā un piedāvā katru dienu saņemt atziņas vai citātus.

Pašmāju resursi, kuros mājo apsveikuma pantiņi, dzejoļi, atziņas, domu graudi un citāti

1. Pantini.co (apsveikuma pantiņi, dzejoļi, aforismi, atziņas un domu graudi)

Pantini.co (apsveikuma pantiņi, dzejoļi, aforismi, atziņas un domu graudi)

Šajā mājas lapā atrodami ļoti daudz apsveikuma pantiņi, dzejoļi, kas sadalīti vairākās kategorijās, sākot ar 8.marta, vārda dienu un dzimšanas dienu apsveikumiem un beidzot ar māmiņdienas, mīlestības un Ziemassvētku pantiņiem. Tāpat te vairāk kā 30 lapās atrodamas labi zināmu un viedu cilvēku (piemēram, Oskars Vailds, Frīdrihs Nīče, Konfūcijs, Viktors Igo) atziņas un slavenību izteicieni.

2. Apsveikumi.com (apsveikuma pantiņi un dzejoļi)

Apsveikumi.com (apsveikuma pantiņi un dzejoļi)

Diezgan ievērojama apsveikumu un pantiņu krātuve, kas līdzīgi, kā citi resursi, sagrupēti dažādās kategorijās, lai tos būtu iespējams ātri un ērti atlasīt svarīgajam dzīves brīdim.

3. Piedalies.lv (apsveikuma pantiņi un dzejoļi)

Atrodami ap 1500 dažādi apsveikuma pantiņi un dzejoļi, kas attēloti ļoti uzskatāmā veidā, ir iespēja arī vērtēt dzejoļus, tikai žēl, ka tos nevar arī meklēt un filtrēt pēc labāk novērtētajiem.

4. Draugam.lv (apsveikuma pantiņi un dzejoļi)

Draugam.lv (apsveikuma pantiņi un dzejoļi)

Apsveikuma pantiņi, dzejoļi un novēlējumi Dzimšanas un Vārda dienās, Valentīndienā, Lieldienās, Ziemassvētkos, Jaunajā gadā, Līgo, grūtā brīdī un vēl daudz citu skaistu sveicienu, dzīves gudrību un atziņu.

5. Dzejolis.lv

Dzejolis.lv

Ja Jūs interesē mūsu pašmāju dzejnieku sarakstītie dzejoļi, tad šī noteikti ir vieta, kurā variet smelties iedvesmu un idejas ļoti skaistām dzejas pērlēm. Dzejoļi sadalīti arī vairākās kategorijās, piemēram, Dzejoļi par mīlestību, apsveikumi Dzimšanas dienā, Ziemassvētku dzejoļi, Jaungada dzejoļi, dzejoļi par gadalaikiem, dzejoļi par Latviju, dzīvi un dabu.

6. Pantiņi.lv (apsveikuma pantiņi)

Pantiņi.lv (apsveikuma pantiņi)

Apsveikuma pantiņi, Ziemassvētku pantiņi, Jaungada pantiņi, Dzimšanas dienas apsveikumi, nenopietni apsveikumi, pantiņi par mīlestību un pantiņi ikdienai, kas atrodami šajā mājas lapā, no citiem atšķiras ar to, ka tie ir tiešām interesanti, poētiski un skaisti.

7. Teicieni.lv (apsveikuma pantiņi, dzejoļi, haikas, novēlējumi, Mērfija likumi u.c.)

Teicieni.lv (apsveikuma pantiņi, dzejoļi, haikas, novēlējumi, Mērfija likumi u.c.)

Šī vietne, papildus ierastajiem dzejoļiem, apsveikumiem un novēlējumiem, piedāvā arī cita veida informāciju. Šeit atrodami aforismi (par cilvēku, dabu, ģimeni, dzīvi, mīlestību u.c.), Mērfija likumi, latīņu teicieni, haikas, sakāmvārdi, parunas, ticējumi u.c.

8. Twitter: Atziņu izlase

Sakarā ar Twitter attīstību, veiksmīgi darbojas arī šāda veida Twitter konts, kuram šobrīd ir jau vairāk kā 4000 aktīvu sekotāju.

9. Twitter: Atziņas

Arī šis Twitter konts ir attīstījies tieši dažādu atziņu publicēšanā un, spriežot pēc pieaugošā sekotāju skaita, kurš šobrīd ir virs 3000, tas ir visnotaļ iecienīts. Atziņas tiek publicētas gan latviešu, gan angļu valodās.

10. Aforismi.lv (aforismi, atziņas un domu graudi)

Šis resurss ir ļoti vērtīgs tiem, kuri meklē viedus vārdus, atziņas un domu graudus, kurus izteikušas pieredzējušas, Latvijā un pasaulē ievērojamas personības. Bieži vien saka, ka no citām kļūdām cilvēki nemācoties, taču ir vērts palasīt šos vārdus, domu graudus, lai smeltos dzīves gudrības.

11. Citātu kartotēka (citāti)

Citātu kartotēka (citāti)

Vēl viens ļoti noderīgs resurss, kurā apkopoti citāti kā no dažādām grāmatām, tā arī no zināmu cilvēku izteikumiem.

12. Grāmatu citāti

Grāmatu citāti

Šajā blogā atrodami citāti, kuri izrakstīti no tādām grāmatām, kā “Aka”, “Hamlets”, “Mazais princis”, “Rietumu frontē bez pārmaiņām”, “Sidharta” un daudz citām grāmatām.

Angļu valodas resursi, kuros mājo apsveikuma pantiņi, dzejoļi, atziņas, domu graudi un citāti

Ne vienmēr uz latviešu valodu pārtulkots citāts, doma vai dzejas vārds skan labi. Reizēm vārdi nepieciešami oriģinālvalodā. Zemāk apkopotie resursi noderēs brīžos, kad vēlamies savu domu noformulēt angļu valodā.

1. Poemhunter (apsveikuma pantiņi, dzejoļi un citāti)

Poemhunter (apsveikuma pantiņi, dzejoļi un citāti)

Šeit atrodas tūkstošiem apsveikuma pantiņi, dzejoļi un dažādi citāti. Atšķirībā no pašmāju resursiem, šeit viss ir krietni strukturētāks un vairāk kā 70 dažādu kategoriju, lai ātrāk varētu atrast interesējošo. Ir arī top 500 labāko dzejoļu tops. Arī citātu klāsts ir milzīgs un tos iespējams meklēt vairāk nekā 50 kategorijās – citāti par patiesību, mīlestību un vientulību, citāti par cerību, godīgumu un brīvību.

2. Poetryfoundation (apsveikuma pantiņi un dzejoļi)

Poetryfoundation (apsveikuma pantiņi un dzejoļi)

11234 – tik daudz dzejoļi un apsveikuma pantiņi uz doto brīdi apkopoti šajā mājas lapā. Atšķirībā no iepriekš minētā, šeit dzejoļi ir grupēti kategorijās un apakškategorijās, piemēram, var skatīties dzejoļus pēc notikumiem, gadalaikiem, svētkiem vai rakstnieka reģiona, taču visinteresantākais ir tas, ka šeit pieejami dzejoļi arī video un audio formātā. Tāpat bieži vien lasot angļu valodas dzeju, tajā lietotie vārdi un termini ir sarežģīti un grūti saprotami, tādēļ šeit daudzi sarežģītie vārdi ir ar paskaidrojumiem, kas krietni atvieglo dzejas baudīšanu, ietaupot laiku, kas būtu pavadīts tulkojot šos vārdus.

3. Quotationspage (atziņas un citāti)

Quotationspage (atziņas un citāti)

Mājas lapa piedāvā lielu klāstu ar atziņām un citātiem, piemēram, Facebook statusa citāti, mazu bērnu izteikumi, citāti no filmām un slavenībām, kā arī dažādas bildītes ar citātiem uz tām.

4. Brainy Quote (atziņas un citāti)

Līdzīgi, kā iepriekš minētais resurss, arī šis satur daudz un dažādas atziņas un dzīves citātus, tāpat ir arī speciāla attēlu sadaļa, kurā ir vairāk nekā 1000 dažādu gatavu citātu kopā ar fotogrāfijām, kuri ir sagatavoti ar dalīšanās pogām sociālajos tīklos.

5. Quotegarden (atziņas un citāti)

Quotegarden (atziņas un citāti)

Te atradīsiet līdz šim vislielāko kategoriju iedalījumu citātiem pilnīgi visām dzīves situācijām.

6. Quotes and us ( atziņas un citāti)

Quotes and us ( atziņas un citāti)

Ienākot lapā uzreiz tiek piedāvāti citāti, kas sarindoti dilstošā secībā sākot ar pašu labāko (no cilvēku balsīm), kā arī, protams, iespējams atlasīt citātus pēc dažādām kategorijām.

Kategorijā: Apsveikumi

Citi raksti

Tavs viedoklis

Viedokļi

  1. Laila

    Brīnešķīgs šie visi :)

  2. anna

    vajag taisit garakus

Jaunākie darbi